Na stiahnutie
Druhá väčšia analýza potvrdila výsledky prvej. Hejtu je veľa, no dá sa s ním bojovať
Pod značkou iniciatívy #bezhejtu vám prinášame druhú analýzu výskytu hejtu na slovenskom Facebooku. Tentokrát sme v rozmedzí 3 mesiacov zanalyzovali takmer 7 miliónov komentárov na 492 facebookových profiloch. Výsledky potvrdzujú naše zistenia z prvej analýzy, ktorú nájdete nižšie. Pre porovnanie sme sa pozreli aj na výskyt nenávistných prejavov na profiloch členov iniciatívy #bezhejtu. Výsledok hovorí jasne. Napriek celkovému miernemu poklesu nenávistných prejavov stále vidíme, že na slovenskom Facebooku je takmer 13 % všetkých komentárov hejterských. U členov #bezhejtu to bolo v sledovanom období menej ako 2 %.
Stiahnuť PDF
Pravidlá diskusie #bezhejtu
Správcovia diskusií v online priestore stoja často pred rozhodnutím, ktoré komentáre sú už za čiarou, a ktoré ešte možno tolerovať. Cieľom Pravidiel diskusie #bezhejtu je poskytnúť im súbor dohodnutých pravidiel, ako identifikovať a odstrániť hejt (nenávistné prejavy) a pomôcť im tak vytvárať tolerantné a bezpečné prostredie pre diskusiu.
Na konci pravidiel nájdete aj text, ktorý si môžete skopírovať ako “pravidlá diskusie” na svoje profily na sociálnych sieťach.
Stiahnuť PDF
Grafický a komunikačný package pre členov iniciatívy #bezhejtu
Tento balík môžete využiť, ak chcete komunikovať vaše členstvo v iniciatíve #bezhejtu cez vaše vlastné kanály.
Stiahnuť ZIP
Prvá analýza hejtu na slovenskom Facebooku
Zanalyzovali sme 514 010 komentárov na 428 stránkach slovenského Facebooku. Pozreli sme sa na verejné profily politikov, politických strán, médií, verejných inštitúcií, mimovládnych a neziskových organizácií aj firiem. Ide o prvý report svojho druhu venujúci sa hejtu na slovenskom Facebooku.
Stiahnuť PDF